Тег AREA. Top_221


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

Велосипедний маршрут: Back to USSR Статтю передруковано з сайту veliki.kiev.ua, лінк на оригінал.

Маршрут : Back to USSR

Стартуємо від пункту проката на вул. Павла Усенка 7-Б. Час в дорозі : 4 години. Перед тим як їхати, ретельно знайомимось з "ПДД для велосипедистов"


 

Пункт 1
Практично поруч зі стартом розатшована ТЕЦ- 4, гігантський опалювальний комплекс Києва, споруда звісно часів СРСР. Мало в кого є фотки на фоні цих гигантських веж :)

 

Далі ви прямуєте промзоною до метро Лісова (пункт 2), ця місцевість - справжній індастріал-трущоби! Тут і закинуті залізничні колії, бродячі собаки(обережно!), товарні вагони, велетенські споруди і гігантські труби. Враження неймовірні!

На вулиці Віскозній розташований Епі-Центр, поруч з ним - пункт прийому і відправки вантажу компанії Автолюкс, а ще десь в цій промзоні, існують залишки містично-жахливого заводу "Радікал", на жаль його адреса засекречена і точне місцезнаходження не відомо. В інтернеті повно історій про сховища ртуті, які ніби-то існують на теріторії заводу, де навіть стіни пропитані цим рідким і шкідливим металлом.

 В цілому пейзажи цього району - це ідеальні левели для гри Сталкер.

 


Пункт 2
Проїхваши повз "Даринку" ви опиняєтесь біля підземного переходу до м.Лісова. На тому боці переходу продають найсмачніше соняшникове насіння в м. Києві. Майже біля виходу з метро розташована оптова точка, де бабусі пропонують широкий вибір "семок" - 8 сортів. Якщо купляєте на 10 грн, вам додадуть горішків як бонус. Далі ви їдете по Броварському проспекту до Биківні.


Пункт 3
Скориставшись підземним переходом біля Биківні, занурюєтесь в ліс і потрапляєте на озеро Берізка.  Це гарне місце для купання, рибалки та шашличків. Аборігени кажуть, що пів-ведерця карасиків з 6-ї ранку це цілком реальний результат ранкового рейду. Тут навіть є станція з катамаранами та літнє кафе. Об`їхати озеро можна тільки зі східного боку, бо з західного боку воно перетворюється на струмок, який тече до "мертвого" озера, що розташоване біля промзони.


Пункт 4
У вас є чудова можливість насолодитись хвойним лісом.  Броварський ліс - існує не одне століття,  повз нього проходила орда Батия, тут відбувались події Великої Вітчизняної,  і хто зна що ще. Доречі,  ще 100 років тому це була Чернігівська губернія. На перший погляд може здатись, що заблукати дуже легко, але в лісі можна когось зустріти і розпитати дорогу до рибхозу. Також в лісі є житлові будинки. В цьому лісі збирають гриби і влаштовують вилазки. Багато затишних галявин і цікавих стежок і, знову ж таки, хвоя!Пункт 5

На картах Російської Імперії це місце означене як озеро "Рибне". Зараз від нього залишилось лише декілька болот - спадщина від радянського Рибхозу. Поруч є закинуті корівники, які охороняються сторожем та собаками. А неподалік є навіть маленьке селище в лісі, яке називається "поселок Рыбный"

 

Пункт 6
Через ліс повертаєтесь до цивілізації... цивілізації СРСР! Вулиця Алма-Атинська і весь район ДВРЗ це законсервований Радянський союз. Пам'ятник Леніну, стадіон, клуб, дворики, все це ніби переносить відвідувача в епоху сталінізма. На Алма-Атинській майже немає кіосків і магазинів, тільки жовті Богдани та іномарки нагадують, про 2011 рік,  здається ось-ось побачиш десь на лавочці дядю Ваню в тельняшці, який грає на баяні якийсь хіт 50-х.
 
Виїжджаючи з лісу ви потрапляєте в самий кінець вулиці, Алма-Атинська 115 - це закинутий 4-поверховий будинок в стилі "Сталінський Ампір".

Існує версія що будинок пустує із-зі пожежі, але наслідки пожежі не спостерігаються. Дивно, досить добротна сталінка - і повністю закинута. Поруч з ним  школа, на якій видно цікаві барельєфи з піонерами. Якщо знову трішки зануритись в ліс, на північний захід, можна знайти фундаменти - залишки від невідомих споруд прямо в лісі.Взагалі Алма-Атинська - суцільний "Сталінській Ампір" всі будинки  тут з помпезним декором,  колннами та зірками.

Назви вулиць по-радянському прив'язані до залізниці :  Машиністська, Семафорна, Сергія Лазо (згідно комуністичної легенди, вороги спалили героя революції Лазо в топці паравозу). Район ідеально підходить для зняття кліпів на пісні Расторгуєва, проте, біля ДК знімали кліп Потапа "У нас на раЁне".

  Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):