Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Нові договори з ЖЕКом: можливі варіанти дій

  Починаючи з квітня 2011 року, комунальне підприємство УЖГ Дніпровського району м.Києва через ЖРЕО-415 (яке обслуговує будинки ДВРЗ) роздає для підписання мешканцями договори про надання їм послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Сам факт "оновлення" договорів безумовно є позитивним, оскільки в чинних договорах на місцях тарифів та їхніх складових стоять прочерки.

   Які можливі варіанти наших дій? Ми можемо відмовитись від підписання договору, підписати його - якщо умови нас задовольняють, або почати процедуру погодження - якщо не задовольняють.

   Оскільки мало хто з нас є фахівцями в сфері житлово-комунального господарства, логічно почати з питання "Яким нормативним документом регулюється укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг?"  Відповідь - законом України "Про житлово-комунальні послуги", тому відкриваємо закон.

   Перша обставина - відмовитись від підписання договору ми не маємо права, оскільки "Споживач зобов'язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору;" - стаття 20.

   Друга обставина - стаття 29 закону зазначає: "Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін". У нашому випадку днем "внесення проекту" є день, коли нам вручили проект договору, відповідно, протягом місяця з цього дня ми повинні завершити процедуру.

   Цікаво: статтею 27 закону передбачається, що укладання договорів проводиться по результатах конкурсу - в нашому випадку це означає, що якби було проведено такий конкурс, то його переможцем міг би стати не ЖЕК, а інша юридична особа,яка запропонувала кращі умови. Втім, допускається конкурс з одним учасником - при цьому договір може укладатися не більше, ніж на 12 місяців. Нам, при відсутності конкурсу, чомусь пропонують 5 років - не погоджуємось.

   Стосовно п.7 проекту (фото Договір.Стор.1 ) слід зазначити, що КП ГІОЦ не є стороною даного договору - більше того, ГІОЦ в принципі не може бути учасником договірних відносин в сфері житлово-комунальних послуг, бо до них можуть належати лише: "власник, споживач, виконавець, виробник" - стаття 19 закону.

   Решта зауважень спричинені невідповідністю проекту істотним умовам" (стаття 26 закону) або здоровому глузду і викладені на фото "Оголошення".

   Крім наведених зауважень, дуже хотілось посперечатися стосовно підпункту 2 пункту 12 проекту договору (фото стор.2) - "Виконавець має право...доступу, зокрема несанкціонованого, у приміщення..."

   Однак після прочитання закону стало ясно, що право "Виконавця" на несанкціонований доступ дійсно прописане в статті 17.


Оголошення Протокол розбіжностей Договір, стор.1 Договір, стор.2 Договір, стор.3 Договір, стор.4 Договір, стор.5


Важливо!
   Дана замітка не перевірена на практиці. Консультації з сусідами-юристами показали, що частина з них підписали договори без застережень. Якщо хтось із читачів вирішить складати протоколи розбіжностей, доцільно буде після п.22 проекту ручкою дописати: "Додаток 2 - протокол розбіжностей на 1 стор." Прохання також повідомити про результати на поштову адресу сайту, або в коментарях.

  Схожі публікації на сайті "Ліски" можна знайти за тегами "ЖКГ" та "Пишуть читачі".Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):