Тег AREA. Top_231


Сайт Л і с к и               Головна      Про сайт     Архів новин     Флора/Монітор     Вебкамера 

Ліски|ДВРЗ|Стан будинку

Звіт: в якому стані наш будинок

16.01.2011

    Як відомо, в мікрорайоні "Ліски" (що на ДВРЗ), з липня 2010 року працює всюдисуща ініціативна група складом приблизно 10 чоловік. Група невтомно агітує за створення ОСН та ОСББ, а тим часом скрізь нишпорить, збирає і вивчає різноманітну комунальну інформацію.

    Так, скориставшись вихідними днями на початку 2011 року, група вирішила зробити експрес-огляд технічного стану одного з будинків - підвали, горища, дахи, ліфти. Приурочили цей огляд до щомісячного зняття показів будинкових лічильників - накопичуємо цю інформацію з 1 листопада 2010 року. Недовго думаючи, зробили невеличкі блакитні оголошення і розклеїли їх на поверхах.

    Слід сказати, що будинок - порівняно новий, йому лише 6 років, але завдяки нехлюйському догляду ЖРЕО, з одного боку і совковій байдужості мешканців - з іншого, стан будинку невпинно деградує. Здогадуючись про це, група завбачливо озброїлась ліхтариками, блокнотами, фотоапаратом і рушила маршрутом "Підвал-Технічний поверх-Ліфтовий машинний зал-Дах". Покази лічильників опишемо і прокоментуємо в іншій публікації

    Підвал сухий, досить сучасний, оснащений навіть датчиками наявності метану (мабуть, на випадок протікання каналізації). Майже відразу виявили негерметичність стиків труб холодного водопостачання, вода капає поки що несильно, але будь-яке протікання треба вчасно припиняти. Інше місце протікання побачили на технічному поверсі, ще одне може бути на даху ліфтової надбудови, де повільно руйнується бетонний парапет.    Далі виявили, що замки більшості металевих дверей до технічних приміщень будинку вибиті або зіпсовані, тому, наприклад, до вентиляційних систем протипожежного димовидалення доступ практично вільний.

    Як наслідок, вентиляційні системи вже розкомплектовані, з них знято і вкрадено шестиметрові мідні силові кабелі підводу до електродвигунів. Аналогічна картина в усіх чотирьох венткамерах. Великі 30-кіловатні двигуни не вкрали, тому що не подужали. Фактично, у випадку пожежі дим з поверхів будинку відкачувати буде нічим.    Не краща ситуація і в машинних залах обох ліфтів - замки вибиті, шафи з дорогим обладнанням відкриті настіж. Хоча там на дверях передбачені (і встановлені) спеціальні датчики на відкриття, сигнали з яких виведені в диспетчерський пункт ЖРЕО. Плати, контактори та інше цінне обладнання можуть викрасти будь-якої миті.


    Після обговорення ініціативна група зробила невеликий підсумковий фотозвіт про виявлені недоліки і вручила його начальнику ЖРЕО з проханням вжити заходи по доукомплектуванню обладнання і дверей до технічних приміщень.


Додатково було вирішено зібрати мешканців будинку, проінформувати їх про поточну ситуацію і порадитись про шляхи її виправлення.

    

До зустрічі на зборах 23 січня!


Можете додати свій коментар
Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів, тільки текст, гіперпосилання недопустимі):