Живокіст кавказький, окопник (Symphytum caucasicum), род. Шорстколисті (Boraginaceae).
Багаторічна трав'яниста рослина, вирощується як декоративна. Її рожеві бутони перетворюються на блакитні квіти – така метаморфоза типова для родини Шорстколистих, порівняйте з медункою та чорнокорнем. Починає цвісти у травні.
Корені живокосту використовуються в медицині, маючи дуже широке коло застосування. Найяскравіше виражені загоюючі та протизапальні властивості, особливо щодо кісткової тканини. Звідси й походять назви "живокіст", "правокіст" та ін., однак до них треба ставитися з обережністю, оскільки в російській мові "живокость" – зовсім інша рослина родини Жовтецевих – Сокирки (Delphinium, Consolida).
Крім того, рослина містить отруйні компоненти, тому при її застосуванні слід суворо дотримуватися стандартної дози. Зовнішнє застосування є безпечнішим.
Листя й пагони живокосту містять менші концентрації активних речовин, і можуть застосовуватися як корм для худоби та птиці, даючи високі врожаї зеленої маси. Квітучий живокіст – гарний медонос. Вирощуючи живокіст у саду, слідкуйте за тим, аби ця досить агресивна рослина не витіснила усіх своїх сусідів по ділянці.