Сайт Л і с к и         Головна    Про сайт    Довідка   Архів новин   Гостьова   Пошук


До змісту 


Де ще є промені світла?

Понеділок, 16.04.2018 11:45   За матеріалами сайту Киевский календарь

   16 квітня - день народження Юлії Олександрівни Первової (1916-2001), близької подруги дружини російського письменника Олександра Гріна. В останні роки свого життя Ніна Миколаївна Грін проводила багато часу в київській квартирі Юлії Первової, оточена турботою і підтримкою друзів та однодумців.

   Саме Юлію Первову, разом з киянином Олександром Верхманом, дружина письменника призначила виконавцями свого заповіту. Виконуючи волю Ніни Миколаївни, вони упорядкували і передали державі багато цінних документів та предметів, пов'язаних з життям і творчістю видатного письменника.

   Після смерті Ніни Миколаївни Грін у 1970 році місцева влада Старого Криму не дозволила поховати її в тому місці, де вона заповідала - між могилами чоловіка і матері на цвинтарі цього міста. Її прах було поховано далеко від могили письменника. Друзів не полишала думка виконати останню волю небіжчиці. Через рік, у ніч на 23 жовтня - день народження Ніни Миколаївни - шестеро сміливців на чолі з Юлією Первовою і Олександром Верхманом потай провели перепоховання.

   За освітою Юлія Олександрівна Первова була біологом. Працювала в науковій установі, кандидат біологічних наук. Член КПРС, вийшла з партії за власною ініціативою. Частина нарисів Первової, присвячених життю і творчості Олександра Гріна, була опублікована за кордоном, що не віталося тоталітарним радянським режимом. За переконаннями Юлія Первова була близька до шістдесятників. У фотогалереї - присвячений Юлії Первовій вірш українського поета Івана Коваленка.Вам була корисна ця стаття?

Можете додати свій коментар

Щоб змінити слово на інше (якщо букви важко розпізнати), клацніть на малюнку

Ваше ім'я:         Слово з малюнка:  

Коментар (до 1000 символів):