Головна сторінка сайту Список рослин 

Ця ж стаття: in English, на русском Монітор розквітання 

Ковила (Stipa)

   Ковила (Stipa), род. Злакові (Poaceae).
   Витончена багаторічна трава, яку легко впізнати за ніжними сріблястими суцвіттями, що колихаються при найменшому подуві вітру. Створює характерний пейзаж південноукраїнських степів у кінці весни – на початку літа. Але оскільки незайманих степів у нас майже не залишилося, найлегше ковилу зустріти на пустирях, вздовж залізниць. У таких місцях він зрідка зустрічається й у Києві.
   Деякі види ковили цінуються як кормові рослини, зокрема як пасовищний корм для худоби. Тим не менш, їхня харчова цінність суттєво нижча за інші багаторічні трави. Випас худоби на заковилених пасовищах у другій половині літа взагалі не рекомендується, оскільки приводить до ковилової хвороби – ості ковили впиваються у шкіру тварин і викликають її запалення. Взагалі це було просто ефективною адаптацією насіння до поширення – довгі ості летять за вітром, потім при падінні на землю то скручуються, то розкручуються залежно від зміни погоди. Так вони зариваються у ґрунт. Нажаль, аналогічним чином вони себе ведуть і при потраплянні у вовну тварин.
   Зустрічаються вказівки на використання ковили з лікувальною метою – для щитоподібної залози та від паралічу. Характерні й негативні сторони – спокуслива думка засушити із суцвіть ковили букет на зиму може обернутися алергією чи загостренням астми, адже найдрібніші щетинки суплідь мають подразнюючі властивості, особливо у закритому приміщенні.

Ковила (Stipa) Ковила (Stipa) Ковила (Stipa)