Головна сторінка сайту Список рослин 

Ця ж стаття: in English, на русском Монітор розквітання 

Якірці сланкі (Tribulus terrestris)

Якірці сланкі (Tribulus terrestris), род. Парнолистові (Zygophyllaceae).
   Бур'ян, не дуже характерний для місцевої флори Києва, однак його насіння може бути занесено з інших регіонів і дати початок групі рослин, як це можна спостерігати в одному місці на вул. Алма-Атинській. Переносу плодів сприяє їх характерна форма – з колючками, які впиваються у шини, вовну тварин, шкіру людей – ходити по плодоносним якірцям не варто. Утворюють щільний килим, з витонченим перистим листям (схожим на листя багатьох бобових), розташованим супротивно. Стебла й листя вкриті волосками. Такому килиму якірців не страшна помірна посуха, вони часто зустрічаються у степах і напівпустелях, радуючи око в кінці літа дрібними жовтими квітками.
   Якірці виявляють сечогінні, тонізуючі та в'яжучі властивості. Застосовуються у медицині при атеросклерозі, що поєднується з гіпертонією та стенокардією. За недоведеними даними, збільшують вироблення тестостерону – гормону чоловіків. Мають отруйні властивості, які посилюються після дощів.

Якірці сланкі (Tribulus terrestris) Якірці сланкі (Tribulus terrestris) Якірці сланкі (Tribulus terrestris) Якірці сланкі (Tribulus terrestris) Якірці сланкі (Tribulus terrestris) Якірці сланкі (Tribulus terrestris)