Сумах оцтовий (Rhus typhina), род. Анакардієві (Anacardiaceae).
В останній час дуже поширюється – молоді саджанці зустрічаються у багатьох місцях. Цвіте у червні слабко забарвленими китицями, і весь рік несе пухнасті бордові супліддя. Особливо яскравий у середині осені, завдяки бордово-червоному листю.
Рослина невибаглива, віддає перевагу сонячному розташуванню. Дерева ростуть дуже швидко, але недовговічні. Дають рясну кореневу поросль. У випадку сильних морозів верхівки пагонів гинуть, але це може виявитися навіть на користь, оскільки збільшує гіллястість дерева.
Практичне застосування цей вид знаходить нечасто. З плодів можна готувати кислий напій, що було популярно не батьківщині рослини – у американських індіанців. Приправа "сумах", яку можна зустріти у лавках східних прянощів, робится з сушених і мелених плодів іншого виду – сумаха дубильного, що росте у горах Криму, Кавказу, Середземномор'я та Середньої Азії. Вона також має кислий і в'яжучий смак, багата на антиоксиданти, має антибактеріальний та протигрибковий ефект, збільшує згортуваність крові. Є також немало отруйних представників роду сумах, але до нашого оцтового це, не щастя, не відноситься. Лише у деяких чутливих людей сік сумаха оцтового може викликати подразнення шкіри та алергію.